mec. Katarzyna Król

Ukończyłam studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w 2013 roku. W latach 2014 -2016 odbywałam aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. W 2017 roku przystąpiłam do państwowego egzaminu radcowskiego, który zdałam z powodzeniem. Z Kancelarią BFP współpracuję od 2013 roku.

Odkąd sięgam pamięcią, marzyłam o karierze sędziego – chciałam stać na straży wymiaru sprawiedliwości i orzekać w sprawach karnych. Zaraz po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczęłam współpracę z Kancelarią BFP, początkowo traktując ją jako zajęcie tymczasowe, w międzyczasie planując przystąpienie do egzaminu wstępnego na aplikację sędziowską. Jednak obserwując funkcjonowanie systemu „od drugiej strony” zdałam sobie sprawę, że doradzanie i rozwiązywanie problemów Klientów jest tym, co najbardziej mnie satysfakcjonuje. Prowadząc obsługę prawną przedsiębiorców mam możliwość ciągłego rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy, ponieważ na co dzień spotykam się z nowymi problemami z rozmaitych dziedzin prawa. Dzięki współpracy z Klientami biznesowymi nauczyłam się działać racjonalnie i sprawnie pod silną presją czasu oraz zachować spokój w sytuacjach kryzysowych. Dużą satysfakcję daje mi prowadzenie spraw z zakresu prawa pracy, w szczególności związanych z zagadnieniem mobbingu i dyskryminacji. Wspieram również prace zespołu medycznego Kancelarii, głównie w zakresie dochodzenia roszczeń z tytułu szkód na osobie związanych z wypadkami komunikacyjnymi.

Stawiam na nieustanny rozwój, dlatego aktualnie uczęszczam na studia podyplomowe z prawa ochrony środowiska w prawie Unii Europejskiej i w prawie polskim na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prywatnie preferuję zdrowy styl życia i każdą wolną chwilę staram się spędzać aktywnie: podróżuję, trenuję, wędruję po górach, czytam, gotuję i robię wszystko, żeby nie siedzieć bezczynnie.