Kamil Kania

W latach szkolnych, prawdopodobnie przez moją gadatliwość i posiadanie opinii na każdy możliwy temat, wielokrotnie słyszałem, że powinienem zostać prawnikiem. Ostatecznie, hamując mój wrodzony sceptycyzm, uznałem, że tak wielu ludzi nie mogłoby się mylić.

W 2014 roku ukończyłem studia licencjackie na kierunku Administracja na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, by dwa lata później zdobyć tytuł magistra administracji. W 2017 roku, obroniwszy pracę magisterską z zakresu prawa handlowego, ukończyłem z wyróżnieniem studia prawnicze na tym samym uniwersytecie, a następnie zostałem wpisany na listę aplikantów radcowskich po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu wstępnego na aplikację radcowską.

Mimo tego, że moja prawnicza ścieżka nie ma swoich początków ani w rodzinnych tradycjach, ani w marzeniach z dzieciństwa, to już obecnie mogę bez wahania uznać ją za trafny wybór. Odkąd tylko pamiętam, uwielbiałem wszelkiego rodzaju łamigłówki, a przede wszystkim – ich rozwiązywanie. W ten właśnie sposób, w znacznym stopniu, widzę swoją pracę jako prawnika i dlatego też jako pole głównego zainteresowania wybrałem prawo cywilne, a w szczególności prawo handlowe, będące prawdziwą kopalnią prawniczych zagadek.

Do zespołu kancelarii BFP dołączyłem z początkiem 2017 roku. Od tego czasu, ucząc się od najlepszych, intensywnie poszerzam własną wiedzę w zakresie prawa cywilnego i co najważniejsze – praktyki jego stosowania. Wszystko to pozwala mi wzbogacić wspomniany powyżej entuzjazm, z jakim podchodzę do napotkanych zagadnień prawnych, o rzecz z perspektywy klienta niewątpliwie ważniejszą, czyli o odpowiedni poziom profesjonalizmu świadczonych usług.

Poza tym pasjonuję się historią (każda epoka ma w sobie coś fascynującego) oraz filozofią współczesną. Uwielbiam koty, nie wyobrażam sobie tygodnia bez wizyty na siłowni i zimy bez skoków narciarskich.