Piotr Wąsik

Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską w Katedrze Postępowania Cywilnego na temat „Dowód z zeznań świadków w postępowaniu cywilnym”. Doświadczenie zawodowe zacząłem zdobywać na studiach, kiedy rozpocząłem pracę w jednej z krakowskich kancelarii. Następnie miałem przyjemność współpracować z wieloma wybitnymi prawnikami odbywając aplikację adwokacką w Krakowie, którą rozpocząłem w 2018 roku. Chęć dalszego poszerzania wiedzy i rozwoju zaowocowała ukończeniem studiów podyplomowych z zakresu szacowania wartości nieruchomości na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Szczególnie interesuję się procedurą cywilną, prawem cywilne, w tym zagadnieniami związanymi z nieruchomościami, a także prawem gospodarczym. Dzięki pracy w zespole kancelarii BFP mogę poszerzać swoje horyzonty, ale przede wszystkim czerpię satysfakcję z pomocy niesionej klientom.

W wolnym czasie pasjonuję się jedną z najstarszych gier strategicznych świata – szachami, które potrafią stawiać przede mną niezwykłe wyzwania, podobnie jak niektóre kazusy prawne. Miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w licznych turniejach szachowych organizowanych przez środowisko prawnicze oraz krajowych i zagranicznych festiwalach szachowych.