W dniach 1-2 grudnia br. w Krakowie obył się piąty już, coroczny Kongres Prawa Medycznego. Kongres jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem tego rodzaju w Polsce, adresowanym do środowiska prawników i reprezentantów środowiska medycznego, zainteresowanych tematyką prawnych aspektów działalności leczniczej.
W tym roku w Kongresie wzięła udział rekordowa liczba uczestników z całej Polski, bo blisko 180 osób, a aula Collegium Novum, tradycyjne już miejsce obrad, pękała w szwach. Nic dziwnego, skoro wśród wykładowców nie zabrakło prof. Andrzeja Zolla, sędziego Jerzego Stępnia, dr Sylwii Spurek z biura RPO, mec. Tomasza Młynarskiego z biura Rzecznika Finansowego, a także Dziekana OIRP w Krakowie, mec. Marcina Sali-Szczypińskiego. Duże zainteresowanie słuchaczy wzbudziło też wystąpienie prok. Ireneusza Kunerta z katowickiej Prokuratury Regionalnej. Przedstawił on informacje na temat działalności działów do spraw błędów medycznych w prokuraturach regionalnych.
Współtwórczynią programu Kongresu – jak co roku – była mec. Jolanta Budzowska, członkini Rady Programowej. Mec. Budzowska wygłosiła także wykład na temat „Tajemnica lekarska i dostęp do dokumentacji medycznej”.
Więcej na temat Kongresu przeczytać można na blogu mec. Jolanty Budzowskiej!