Rozpoczął się proces w sprawie śmierci ciężarnej Izabeli z Pszczyny, która zmarła w 2021 roku w wyniku sepsy po odmowie przeprowadzenia aborcji.
Przeczytaj komentarz na temat najnowszych wytycznych dotyczących aborcji. Dowiedz się, jak zmieniające się przepisy wpływają na interpretację zagrożenia życia kobiety.
Upały w polskich szpitalach stanowią poważny problem, zagrażając zdrowiu pacjentów.
Szpitale w Polsce mają obowiązek monitorowania tzw. zdarzeń niepożądanych, do których zaliczają się m.in. nieudane operacje - jak to wygląda w rzeczywistości?
Wiele szpitali najwyraźniej uznało, że wystarczy, jeśli pacjenci mogą składać "skargi i wnioski". - A to oznacza, że nie ma mowy o rzetelnym monitorowaniu zdarzeń niepożądanych ani o gwarancjach poufności - stwierdziła Jolanta Budzowska, radca prawny. Podkreśliła, że zarządzający szpitalem powinni mieć wiedzę o błędach, ale do tego jest konieczna prosta, skuteczna procedura.
Obowiązek poszanowania godności i prawa do intymności pacjentów wynika z Konstytucji RP oraz ustawy z 6 listopada 2008 roku, o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
W wyniku zaniedbania, 13-letni chłopiec doznał ciężkiego uszkodzenia mózgu.
Tragiczna śmierć ciężarnej Izabeli z Pszczyny wstrząsnęła całą Polską. To historia pełna bólu i kontrowersji, która wzbudziła protesty przeciwko obecnym przepisom aborcyjnym.
Poznaj poruszającą historię naszej Klientki, której życie zmieniło się na skutek dramatycznych wydarzeń w zakopiańskim szpitalu.
Jeden ze szpitali w Toruniu wprowadził możliwość skorzystania z odpłatnej, dodatkowej opieki pielęgniarskiej. W cenie 80 zł za godzinę można uzyskać pomoc obejmującą m.in. zaspokajanie potrzeb fizjologicznych czy monitorowanie czynności życiowych pacjenta.