29 lipca 2020

Ranking Kancelarii Prawniczych 2020 Rzeczpospolita 28.07.2020

Nasza Kancelaria stale umacnia swoją pozycję na rynku wyspecjalizowanych usług prawnych, o czym z dumą informowaliśmy w relacji o wynikach Rankingu Rzeczpospolitej

08 czerwca 2020

Trzy ścieżki, trzy funkcje, jeden Samorząd - Rozmowa z mec. Karoliną Kolary

Mija X kadencja władz Samorządu Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Czy zawód radcy prawnego to tylko kancelaria, biurko, pisma procesowe i wertowanie kalendarza? Otóż nic bardziej mylnego! Udowadnia to rozmowa z mec. Karoliną Kolary, Wicedziekanem ds. promocji i doskonalenia zawodowego, członkinią Rady, rzecznikiem prasowym OIRP oraz partnerem w kancelarii BFP.

05 marca 2019

Wywiad Eurojuris z mec. Benedyktem Fiutowskim

Z okazji nadchodzącego 15-lecia kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni Eurojuris International, wiodąca sieć niezależnych kancelarii prawnych w Europie, przeprowadziła wywiad z mecenasem Benedyktem Fiutowskim.

28 listopada 2013

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Sakramentalna krzywda", Rzeczpospolita - 28.11.2013

Precedensowy wyrok w sprawie wolności sumienia. Poszło o namaszczenie umierającego. Zdaniem mec. Jolanty Budzowskiej prawo do poszanowania światopoglądu, swobody sumienia pacjenta jest jego dobrem osobistym. Zadośćuczynienie powinno mieć wymiar symboliczny, szczególnie gdy kwestia zawinienia, intencji szpitala, nie jest jednoznaczna.

09 czerwca 2013

Miesięcznik Kraków nr 6 - wywiad red. Krystyny Rożnowskiej z mec. Jolantą Budzowską

„Pewien chirurg, zapytany przez jakiego chirurga chciałby być operowany, odparł, że przez wypoczętego. Postępowanie lekarza chyba trudno jednak ująć w procedury, bo przecież każdy pacjent jest inny, każdy choruje inaczej nawet na tę samą chorobę, a więc każdego też trzeba leczyć indywidualnie, stosując różne metody i rozwiązania, niekiedy działając pod presją czasu, toteż wiele jest  czynników i okoliczności, które mogą przyczynić się do zaistnienia błędu.

18 maja 2013

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Radca prawny - czy to zawód także dla kobiet?", RADCA PRAWNY nr 137 - maj 2013

"Polska się feminizuje we wszystkich dziedzinach życia, w ostatniej dekadzie również, a może przede wszystkim, w biznesie. Czy ten trend dotyczy także zawodu radcy prawnego? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale jaki wpływ ma ten coraz powszechniejszy trend na środowisko prawnicze?" czytaj więcej: "Radca prawny - czy to zawód także dla kobiet?"

20 października 2012

Benedykt Fiutowski, komentarz w: "W procesie Romana Graczyka zeznawał Krzysztof Kozłowski", Dziennik Polski - 14.07.2012

Wypowiedź mec. Benedykta Fiutowskiego w związku z prowadzonym przez Kancelarię procesem dotyczącym głośnej publikacji Pana Romana Graczyka: „Cena przetrwania”.  "W procesie Romana Graczyka zeznawał Krzysztof Kozłowski"

22 września 2012

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Szkoła nie chce ugody. Będzie proces o milionowe odszkodowanie", portal Sądeczanin - 21.09.2012

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Szkoła nie chce ugody. Będzie proces o milionowe odszkodowanie"

08 kwietnia 2012

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Polska woli płacić po cichu", Rzeczpospolita - 05.04.2012

Jolanta Budzowska, komentarz w: "Polska woli płacić po cichu", Rzeczpospolita - 05.04.2012

25 marca 2012

Jolanta Budzowska - "Tam musi być jakaś cywilizacja", Na wokandzie - 2(12)/2012

Jolanta Budzowska - "Tam musi być jakaś cywilizacja",  Na wokandzie - 2(12)/2012