O błędzie medycznym w Rozmowach Przed Hejnałem - Radio Kraków

Audycja „Lekarski błąd i jego cena. Nie możemy być zbyt łagodni” to wnikliwe spojrzenie na jedne z najbardziej złożonych spraw w polskim systemie prawnym.
Błędy medyczne to temat, który dotyczy każdego z nas — jako pacjentów, bliskich czy uczestników systemu ochrony zdrowia. Jak wygląda dochodzenie sprawiedliwości, gdy coś pójdzie nie tak? Dlaczego postępowania trwają latami i co naprawdę decyduje o ich wyniku?Błędy medyczne to temat, który dotyczy każdego z nas — jako pacjentów, bliskich czy uczestników systemu ochrony zdrowia. Jak wygląda dochodzenie sprawiedliwości, gdy coś pójdzie nie tak? Dlaczego postępowania trwają latami i co naprawdę decyduje o ich wyniku?
O realiach walki pacjentów, roli biegłych i wpływie takich spraw na cały system ochrony zdrowia opowiada radczyni prawna Jolanta Budzowska w rozmowie z Sylwią Paszkowską.
To rozmowa, która skłania do refleksji i pomaga lepiej zrozumieć, jak wygląda dochodzenie praw pacjenta w praktyce.
🎧 Posłuchaj i zobacz, co kryje się za tymi historiami.


Webinar z mecenas Jolantą Budzowską już za nami!
10 grudnia odbył się ostatni w tym roku webinar z cyklu MedWeb#SZKOLENIA, który poprowadziła mecenas Jolanta Budzowska - ekspertka z wieloletnim, ugruntowanym autorytetem w zakresie praw pacjenta, błędów medycznych i odpowiedzialności szpitali.

14. Kongres Prawa Medycznego — relacja po zakończeniu
W dniach 4–5 grudnia 2025 r. w Krakowie odbyła się kolejna edycja 14. Kongresu Prawa Medycznego — wydarzenia, które co roku gromadzi blisko 250 prawników medycznych, lekarzy oraz przedstawicieli środowisk medycznych, akademickich i reprezentantów zakładów ubezpieczeń.

„Dbajmy o siebie, dziewczyny – chcemy być zadowolone i zdrowe”!
Za nami inspirujące wydarzenie „Kobiety Wiedzą Co Robią”, które odbyło się 18 października 2025 r. w Teatrze Słowackiego w Krakowie. To był dzień pełen ważnych rozmów, dobrej energii i kobiecej solidarności. Kancelaria BFP miała zaszczyt być partnerem tego wyjątkowego spotkania zorganizowanego przez redakcję Wysokich Obcasów.