/upload/news/

06 listopada 2012

Pozew w pierwszą rocznicę awaryjnego lądowania lotu L016

Gazeta.pl – 3.11.2012 „Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y” Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii oraz kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP) reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.

Gazeta.pl – 3.11.2012

„Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y”

Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii oraz kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP) reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.czytaj więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12789156,Prawnik_20z_USA_o_ladowaniu_kpt__ Wrony__Pasazerowie.html

 

INTERIA.PL – 2.11.2012

„Chicago: Pozew zbiorowy pasażerów ws. lotu kapitana Wrony”

Pozew docelowo toczy się o odszkodowanie, poszkodowani oczekują rekompensaty finansowej. Zgodnie z procedurą amerykańską na obecnym etapie nie precyzuje się jednak wysokości roszczeń - powiedziała mecenas Budzowska.

Większość pasażerów stanowili obywatele polscy, dlatego pozwane firmy mogą się domagać, aby proces toczył się przed sądami polskimi. - Spodziewamy się jednak, że dojdzie do przyjęcia sprawy i potwierdzenia jurysdykcji amerykańskiej. Dopiero wtedy przystąpimy do szacowania szkód, gdyż w przypadku znacznej części pasażerów lądowanie nie obyło się bez konsekwencji zdrowotnych. Wiele osób wymaga stałego leczenia w związku ze stresem pourazowym i obawą przed lataniem. Biegli wypowiedzą się na temat rozmiaru tych następstw, co pozwoli skonkretyzować roszczenia - tłumaczyła Budzowska.

czytaj więcej:
http://fakty.interia.pl/news/chicago-Pozew -zbiorowy-pasazerow-ws-lotu-kapitana-wrony,1858920,7766

 

WP.PL – 2.11.2012

„Pozew w sprawie awaryjnego lądowania samolotu kpt. Wrony trafił do sądu w Chicago”

Pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu, trafił do sądu w Chicago - poinformowała mec. Jolanta Budzowska. Do kancelarii zgłaszają się kolejni poszkodowani.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pozew -w-sprawie-awaryjnego-ladowania-samolotu-kpt-Wrony-trafil-do-sadu-w-Chicago,wid,15058751,wiadomosc.html?ticaid=1f7a3

 

Gazeta Wyborcza – 2.11.2012

„Pierwszy pozew zbiorowy po lądowaniu kpt. Wrony bez podwozia”

Pasażerowie pamiętnego lotu sprzed roku żądają zadośćuczynienia za urazy psychiczne i fizyczne. Pierwszy pozew zbiorowy w tej sprawie wpłynął do sądu w Chicago.

W imieniu 90 pasażerów złożyły go międzynarodowe kancelarie z Londynu, Chicago, Warszawy i Krakowa. Kancelarie określają się jako wyspecjalizowane w odszkodowaniach związanych z lotnictwem.

czytaj więcej:
http://wyborcza.pl/1,75478,12785779,Pierwszy_pozew_zbiorowy_po_ladowaniu _kpt__Wrony_bez.html

 

Onet – 2.11.2012

Jest pozew zbiorowy ws. awaryjnego lądowania kapitana Wrony”

Pozew o odszkodowania dla pasażerów lotu 016, gdy za sterami Boeinga 767 siedział kapitan Tadeusz Wrona, został złożony do sądu w Chicago (USA) - podała polska kancelaria, która w tej sprawie reprezentuje ponad 90 osób.

- W ciągu dwóch tygodni zostanie do sądu w Illinois (USA) wniesiony pozew pasażerów lotu z 1 XI 2011 r. Jest on skierowany przeciwko producentowi samolotu, Boeing Company, i firmie konserwatorskiej, która na lotnisku w Newark dopuściła samolot do lotu - mówiła Onetowi mec. Budzowska.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-pozew-zbiorowy-ws-awaryjnego-ladowania-kapita,1,5294130,wiadomosc.html 

Gazeta.pl – 2.11.2012

„Pierwszy pozew  ws. lądowania kpt. Wrony”

Jest pierwszy pozew  ws. lądowania boeinga kpt. Tadeusza Wrony, które odbyło się 1 listopada zeszłego roku. Wpłynął on do sądu w Chicago - podaje portal Tanielatanie.net.

Pasażerowie feralnego lotu chcą odszkodowania za urazy fizyczne i psychiczne. W imieniu grupy ponad 90 pasażerów o pieniądze walczą międzynarodowe kancelarie, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Prawnicy pozwali firmę konserwacyjną oraz producenta maszyny.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12784796,Pierwszy_pozew_ws__ladowania_kpt__ Wrony.html

 

tvn24 – 2.11.2012

„Jest pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony”

"W imieniu pierwszej grupy ponad 90 pasażerów, którzy dokładnie rok wcześniej podczas awaryjnego lądowania lotu 016 linii lotniczych LOT ucierpieli zarówno fizycznie, jak i psychicznie, wystąpiły międzynarodowe kancelarie specjalizującą się w odszkodowaniach związanych z lotnictwem: Stewarts Law z Londynu, Wisner Law Firm z Chicago oraz warszawsko-krakowska kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy" - czytamy w przesłanym tvn24.pl oświadczeniu.

Jolanta Budzowska, radca prawny kancelarii prowadzącej sprawę przekonuje, że pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. "Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem" - przekonuje.

czytaj więcej:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jest-Pozew -zbiorowy-ws-lotu-kapitana-wrony,286345.html

 

tvn24 – 3.11.2012

„Prawnik od pozwu zbiorowego ws. lotu Wrony: Batalia może potrwać nawet 5 lat”

Prawnik z Wisner Law Firm z Chicago poinformował, że pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767zostanie złożony w sądzie okręgowym w Chicago w poniedziałek lub we wtorek. Jak ocenił batalia sądowa może potrwać nawet pięć lat. - Najważniejsze będzie doprowadzenie do rozpoczęcia samego procesu - podkreślił.

czytaj więcej:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prawnik-od-pozwu-zbiorowego-ws-lotu-wrony-batalia-moze-potrwac-nawet-5-lat,286490.html

 

Wypadki24.info – 2.11.2012

„Spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew w sądzie!”

Rok po spektakularnym lądowaniu boeinga 767 pilotowanego przez kapitana Wronę 150 z 220 pasażerów zamierza walczyć o odszkodowania.

czytaj więcej:
http://www.wypadki24.info/spektakularne-ladowanie-kapitana-wrony-jest-Pozew -w-sadzie

 

RMF 24 – 2.11.2012

„90  pasażerów domaga się odszkodowań za awaryjne lądowanie kpt. Wrony na Okęciu”

Międzynarodowe kancelarie adwokackie reprezentujące 90 podróżnych domagają się odszkodowań od amerykańskiej firmy, która przeprowadziła inspekcję maszyny i zezwoliła na jej wylot z Newark w New Jersey oraz od producenta samolotu - koncernu Boeing.

czytaj więcej:
http://www.rmf24.pl/raport-awaryjne-ladowanie/wiadomosci/news-90-pasazerow-domaga-sie-odszkodowan-za-awaryjne-ladowanie-kp,nId,645857

 

Gazeta Prawna – 3.11.2012

„Amerykański prawnik o pozwie pasażerów Boeinga 767 kapitana Wrony”

Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii, we współpracy z kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP), reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów Boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.

czytaj więcej:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/659022,amerykanski-prawnik-o-pozwie-pasazerow-boeinga-767-kapitana-wrony.html

 

Gazeta Prawna – 3.11.2012

„Pozew zbiorowy po awaryjnym lądowaniu kpt. Wrony na Okęciu. Pasażerowie mogą dostać nawet kilkaset tysięcy dolarów”

Pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu, trafił do sądu w Chicago - poinformowała w piątek PAP mec. Jolanta Budzowska. Do kancelarii zgłaszają się kolejni poszkodowani.

czytaj więcej
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/658929,pozew_zbiorowy_po_awaryjnym_ladowaniu_kpt_wrony_ na_okeciu_pasazerowie_moga_dostac_nawet_kilkaset_tysiecy_dolarow.html

 

LEX –  2.11.2012

„Pozew zbiorowy ws. awaryjnego lądowania na Okęciu”

- Pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem - uzasadniała kancelaria BFP. Jak podała kancelaria BFP, pasażerowi ucierpieli zarówno fizycznie jak i psychicznie.

czytaj więcej:
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/Pozew -zbiorowy-ws-awaryjnego-ladowania-na-okeciu

 

se.pl -  2.11.2011

„Zbiorowy pozew w sprawie LOTU i LĄDOWANIA kapitana Wrony: Został złożony!”

Pasażerowie BOENINGA 767 lecący z kapitanem Wroną zdecydowali się złożyć pozew w sądzie przeciwko firmom odpowiedzialnym za produkcję i konserwację samolotu. Zbiorowy Pozew został już złożony.

czytaj więcej:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zbiorowy-Pozew -w-sprawie-lotu-i-ladowania-kapitana-wrony-zostal-zlozony_288738.html

 

PolskieRadio.pl – 2.11.2012

Awaryjne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew ”

 - Nie ulega wątpliwości, że wszyscy pasażerowie przeżyli taki stres jakiego nikt nie chciałby w życiu doświadczyć. U części pozostawiło to duży ślad w psychice - powiedziała Budzowska z warszawsko-krakowskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

czytaj więcej:
 http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/716216,Awaryjne-ladowanie-kapitana-Wrony-Jest-pozewPolskieRadio.pl  – 2.11.2012

„Awaryjne lądowanie Wrony. Chcą odszkodowań”

Maszyna wylądowała szczęśliwie, mimo że nie wysunęły się koła. Mecenas Jolanta Budzowska z Kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy powiedziała IAR, że część pasażerów złożyła pozwy o odszkodowanie. - Pierwsza grupa pasażerów około 90 osób wystąpiła już teraz z pozwem przeciwko firmie Boeing Company i przeciwko firmie serwisującej samolot w porcie wylotu Stanów Zjednoczonych. Pozew dotyczy odszkodowania związanego z następstwami awaryjnego lądowania. Większość pasażerów cierpi do dzisiaj na zespół stresu pourazowego i na strach przed lataniem. To uprawnia do odszkodowania zgodnie z prawem obowiązującym w USA - podkreśliła Budzowska.

czytaj więcej:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/716304,Awaryjne-ladowanie-Wrony-Chca-odszkodowan

 

Dziennik.pl – 2.11.2012

„Spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew w sądzie!”

Rok po spektakularnym lądowaniu boeinga 767 pilotowanego przez kapitana Wronę 150 z 220 pasażerów zamierza walczyć o odszkodowania.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/409358,spektakularne-ladowanie-kapitana-wrony-jest-Pozew -w-sadzie.html

 

GP24.pl – 2.11.2012

„Pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony”

Większość pasażerów stanowili obywatele polscy, dlatego pozwane firmy mogą się domagać, aby proces toczył się przed sądami polskimi. "Spodziewamy się jednak, że dojdzie do przyjęcia sprawy i potwierdzenia jurysdykcji amerykańskiej. Dopiero wtedy przystąpimy do szacowania szkód, gdyż w przypadku znacznej części pasażerów lądowanie nie obyło się bez konsekwencji zdrowotnych. Wiele osób wymaga stałego leczenia w związku ze stresem pourazowym i obawą przed lataniem. Biegli wypowiedzą się na temat rozmiaru tych następstw, co pozwoli skonkretyzować roszczenia" - tłumaczyła Budzowska.

czytaj więcej:
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121102/KRAJ/121109949

 

InformacjeUSA – 4.11.2012

Złożono pozew zbiorowy w sprawie “lotu kapitana Wrony””

Ponieważ sprawa będzie się toczyć przed sądem w USA polska kancelaria weszła we współpracę z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London. Sprawy o odszkodowania w wypadkach lotniczych zazwyczaj kończą się ugodą. Wiele wskazuje na to, że tak też będzie w tym wypadku.

czytaj więcej:
http://www.informacjeusa.com/2012/11/04/zlozono-Pozew -zbiorowy-w-sprawie-lotu-kapitana-wrony/

 

TOKFM.pl –  3.11.2012

„Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y”

Pozew skierowano przeciwko dwóm firmom - konserwacyjnej, która przeprowadziła inspekcję samolotu i zatwierdziła jego gotowość do lotu z lotniska w Newark w New Jersey (lot odbywał się z Nowego Jorku do Warszawy) - oraz producentowi boeinga 767, Boeing Company.

czytaj więcej:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12789156,Prawnik_z_USA_o_ladowaniu_kpt__Wrony__ Pasazerowie.html?pelna=tak

 

TVP.INFO – 3.11.2012

„USA: Pozew  ws. lotu kapitana Wrony za kilka dni”

– Dopiero na początku przyszłego tygodnia w sądzie okręgowym w Chicago zostanie złożony pozew o odszkodowanie dla pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu – powiedział w piątek Floyd A. Wisner z firmy prawniczej prowadzącej sprawę. Top ten samolot z wielkim kunsztem na płycie lotniska posadził kapitan Tadeusz Wrona.

czytaj więcej:
http://tvp.info/informacje/swiat/usa-Pozew -ws-lotu-kapitana-wrony-za-kilka-dni/8991796

 

Radio ZET – 2.11.2012

„Jest pozew  ws. lotu kapitana Wrony”

Reprezentująca skarżących mecenas Jolanta Budzowska wyjaśniła Radiu ZET, że pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Jest-Pozew -ws.-lotu-kapitana-Wrony

Więcej informacji

Inne 20.11.2023

II Forum Prawno-Ekonomiczne w Częstochowie

Tegoroczne Forum zostało poświęcone tematyce prawa medycznego, a do udziału w nim zaproszono także mec...

Inne 26.10.2023

Wystąpienie mec. Michała Krzanowskiego na konferencji Outer Temple Chambers

Dnia 19 października 2023 r. w Londynie, kancelaria Outer Temple Chambers zorganizowała konferencję prawniczą,..

Inne 17.10.2023

Konferencja EUROJURIS INTERNATIONAL – RZYM 2023

W dniach 12 – 14 października 2023 r. Anna Miśtal-Kluś, radca prawny i partner kancelarii Budzowska Fiutowski..

Wydarzenia w kancelarii 05.09.2023

Kancelaria BFP w Poland Business Run

W minioną niedzielę 3 września 2023 r. zespół z kancelarii BFP po raz kolejny wziął udział w charytatywnym..

Inne 22.06.2023

Mec. Jolanta Budzowska oraz Kancelaria BFP wyróżnione tytułem lidera w dziedzinie „prawo medyczne i farmaceutyczne” w opublikowanym właśnie 21 Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej!

O zwycięstwie decydowało uznanie środowiska prawniczego, pozycja w międzynarodowych rankingach jak również..

BFP w mediach 15.06.2023

Była w szpitalu, w którym zmarła 33-letnia Dorota. „To mogłam być też ja”- uwaga TVN

Całą noc leżałam sama na sali z nogami do góry. Pan doktor powiedział mi, że wody będą mniej odpływać..

Inne 03.04.2023

Izabela z Pszczyny - materiał niemieckiej telewizji RBB

Niemiecka stacja RBB wyemitowała reportaż o restrykcyjnych przepisach antyaborcyjnych w Polsce i ich..

BFP w mediach 03.04.2023

Kancelaria BFP wśród najczęściej polecanych kancelarii w Polsce wg. FORBES!

Wyróżnienie w kategorii "szkody osobowe i zaniedbania medyczne" otrzymaliśmy w oparciu o rekomendacje..

BFP w mediach 03.03.2023

50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia!

Miło nam poinformować, że Rynek Zdrowia uznał mec. Jolanta Budzowska za jedną z 50. najbardziej wpływowych..

BFP w mediach 19.01.2023

Uwaga TVN - Przez 4 lata szpital nie poinformował pacjenta o śmiertelnej chorobie!

Czy w takich przypadkach – braku informacji o niekorzystnym wyniku badania – podmiot leczniczy odpowiada..

Inne 20.11.2023

II Forum Prawno-Ekonomiczne w Częstochowie

Tegoroczne Forum zostało poświęcone tematyce prawa medycznego, a do udziału w nim zaproszono także mec...

Inne 26.10.2023

Wystąpienie mec. Michała Krzanowskiego na konferencji Outer Temple Chambers

Dnia 19 października 2023 r. w Londynie, kancelaria Outer Temple Chambers zorganizowała konferencję prawniczą,..

Inne 17.10.2023

Konferencja EUROJURIS INTERNATIONAL – RZYM 2023

W dniach 12 – 14 października 2023 r. Anna Miśtal-Kluś, radca prawny i partner kancelarii Budzowska Fiutowski..

Wydarzenia w kancelarii 05.09.2023

Kancelaria BFP w Poland Business Run

W minioną niedzielę 3 września 2023 r. zespół z kancelarii BFP po raz kolejny wziął udział w charytatywnym..

Inne 22.06.2023

Mec. Jolanta Budzowska oraz Kancelaria BFP wyróżnione tytułem lidera w dziedzinie „prawo medyczne i farmaceutyczne” w opublikowanym właśnie 21 Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej!

O zwycięstwie decydowało uznanie środowiska prawniczego, pozycja w międzynarodowych rankingach jak również..

BFP w mediach 15.06.2023

Była w szpitalu, w którym zmarła 33-letnia Dorota. „To mogłam być też ja”- uwaga TVN

Całą noc leżałam sama na sali z nogami do góry. Pan doktor powiedział mi, że wody będą mniej odpływać..

Inne 03.04.2023

Izabela z Pszczyny - materiał niemieckiej telewizji RBB

Niemiecka stacja RBB wyemitowała reportaż o restrykcyjnych przepisach antyaborcyjnych w Polsce i ich..

BFP w mediach 03.04.2023

Kancelaria BFP wśród najczęściej polecanych kancelarii w Polsce wg. FORBES!

Wyróżnienie w kategorii "szkody osobowe i zaniedbania medyczne" otrzymaliśmy w oparciu o rekomendacje..

BFP w mediach 03.03.2023

50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia!

Miło nam poinformować, że Rynek Zdrowia uznał mec. Jolanta Budzowska za jedną z 50. najbardziej wpływowych..

BFP w mediach 19.01.2023

Uwaga TVN - Przez 4 lata szpital nie poinformował pacjenta o śmiertelnej chorobie!

Czy w takich przypadkach – braku informacji o niekorzystnym wyniku badania – podmiot leczniczy odpowiada..