/upload/news/

06 listopada 2012

Pozew w pierwszą rocznicę awaryjnego lądowania lotu L016

Gazeta.pl – 3.11.2012 „Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y” Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii oraz kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP) reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.

Gazeta.pl – 3.11.2012

„Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y”

Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii oraz kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP) reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.czytaj więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12789156,Prawnik_20z_USA_o_ladowaniu_kpt__ Wrony__Pasazerowie.html

 

INTERIA.PL – 2.11.2012

„Chicago: Pozew zbiorowy pasażerów ws. lotu kapitana Wrony”

Pozew docelowo toczy się o odszkodowanie, poszkodowani oczekują rekompensaty finansowej. Zgodnie z procedurą amerykańską na obecnym etapie nie precyzuje się jednak wysokości roszczeń - powiedziała mecenas Budzowska.

Większość pasażerów stanowili obywatele polscy, dlatego pozwane firmy mogą się domagać, aby proces toczył się przed sądami polskimi. - Spodziewamy się jednak, że dojdzie do przyjęcia sprawy i potwierdzenia jurysdykcji amerykańskiej. Dopiero wtedy przystąpimy do szacowania szkód, gdyż w przypadku znacznej części pasażerów lądowanie nie obyło się bez konsekwencji zdrowotnych. Wiele osób wymaga stałego leczenia w związku ze stresem pourazowym i obawą przed lataniem. Biegli wypowiedzą się na temat rozmiaru tych następstw, co pozwoli skonkretyzować roszczenia - tłumaczyła Budzowska.

czytaj więcej:
http://fakty.interia.pl/news/chicago-Pozew -zbiorowy-pasazerow-ws-lotu-kapitana-wrony,1858920,7766

 

WP.PL – 2.11.2012

„Pozew w sprawie awaryjnego lądowania samolotu kpt. Wrony trafił do sądu w Chicago”

Pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu, trafił do sądu w Chicago - poinformowała mec. Jolanta Budzowska. Do kancelarii zgłaszają się kolejni poszkodowani.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pozew -w-sprawie-awaryjnego-ladowania-samolotu-kpt-Wrony-trafil-do-sadu-w-Chicago,wid,15058751,wiadomosc.html?ticaid=1f7a3

 

Gazeta Wyborcza – 2.11.2012

„Pierwszy pozew zbiorowy po lądowaniu kpt. Wrony bez podwozia”

Pasażerowie pamiętnego lotu sprzed roku żądają zadośćuczynienia za urazy psychiczne i fizyczne. Pierwszy pozew zbiorowy w tej sprawie wpłynął do sądu w Chicago.

W imieniu 90 pasażerów złożyły go międzynarodowe kancelarie z Londynu, Chicago, Warszawy i Krakowa. Kancelarie określają się jako wyspecjalizowane w odszkodowaniach związanych z lotnictwem.

czytaj więcej:
http://wyborcza.pl/1,75478,12785779,Pierwszy_pozew_zbiorowy_po_ladowaniu _kpt__Wrony_bez.html

 

Onet – 2.11.2012

Jest pozew zbiorowy ws. awaryjnego lądowania kapitana Wrony”

Pozew o odszkodowania dla pasażerów lotu 016, gdy za sterami Boeinga 767 siedział kapitan Tadeusz Wrona, został złożony do sądu w Chicago (USA) - podała polska kancelaria, która w tej sprawie reprezentuje ponad 90 osób.

- W ciągu dwóch tygodni zostanie do sądu w Illinois (USA) wniesiony pozew pasażerów lotu z 1 XI 2011 r. Jest on skierowany przeciwko producentowi samolotu, Boeing Company, i firmie konserwatorskiej, która na lotnisku w Newark dopuściła samolot do lotu - mówiła Onetowi mec. Budzowska.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/jest-pozew-zbiorowy-ws-awaryjnego-ladowania-kapita,1,5294130,wiadomosc.html 

Gazeta.pl – 2.11.2012

„Pierwszy pozew  ws. lądowania kpt. Wrony”

Jest pierwszy pozew  ws. lądowania boeinga kpt. Tadeusza Wrony, które odbyło się 1 listopada zeszłego roku. Wpłynął on do sądu w Chicago - podaje portal Tanielatanie.net.

Pasażerowie feralnego lotu chcą odszkodowania za urazy fizyczne i psychiczne. W imieniu grupy ponad 90 pasażerów o pieniądze walczą międzynarodowe kancelarie, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii. Prawnicy pozwali firmę konserwacyjną oraz producenta maszyny.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12784796,Pierwszy_pozew_ws__ladowania_kpt__ Wrony.html

 

tvn24 – 2.11.2012

„Jest pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony”

"W imieniu pierwszej grupy ponad 90 pasażerów, którzy dokładnie rok wcześniej podczas awaryjnego lądowania lotu 016 linii lotniczych LOT ucierpieli zarówno fizycznie, jak i psychicznie, wystąpiły międzynarodowe kancelarie specjalizującą się w odszkodowaniach związanych z lotnictwem: Stewarts Law z Londynu, Wisner Law Firm z Chicago oraz warszawsko-krakowska kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy" - czytamy w przesłanym tvn24.pl oświadczeniu.

Jolanta Budzowska, radca prawny kancelarii prowadzącej sprawę przekonuje, że pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. "Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem" - przekonuje.

czytaj więcej:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jest-Pozew -zbiorowy-ws-lotu-kapitana-wrony,286345.html

 

tvn24 – 3.11.2012

„Prawnik od pozwu zbiorowego ws. lotu Wrony: Batalia może potrwać nawet 5 lat”

Prawnik z Wisner Law Firm z Chicago poinformował, że pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767zostanie złożony w sądzie okręgowym w Chicago w poniedziałek lub we wtorek. Jak ocenił batalia sądowa może potrwać nawet pięć lat. - Najważniejsze będzie doprowadzenie do rozpoczęcia samego procesu - podkreślił.

czytaj więcej:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prawnik-od-pozwu-zbiorowego-ws-lotu-wrony-batalia-moze-potrwac-nawet-5-lat,286490.html

 

Wypadki24.info – 2.11.2012

„Spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew w sądzie!”

Rok po spektakularnym lądowaniu boeinga 767 pilotowanego przez kapitana Wronę 150 z 220 pasażerów zamierza walczyć o odszkodowania.

czytaj więcej:
http://www.wypadki24.info/spektakularne-ladowanie-kapitana-wrony-jest-Pozew -w-sadzie

 

RMF 24 – 2.11.2012

„90  pasażerów domaga się odszkodowań za awaryjne lądowanie kpt. Wrony na Okęciu”

Międzynarodowe kancelarie adwokackie reprezentujące 90 podróżnych domagają się odszkodowań od amerykańskiej firmy, która przeprowadziła inspekcję maszyny i zezwoliła na jej wylot z Newark w New Jersey oraz od producenta samolotu - koncernu Boeing.

czytaj więcej:
http://www.rmf24.pl/raport-awaryjne-ladowanie/wiadomosci/news-90-pasazerow-domaga-sie-odszkodowan-za-awaryjne-ladowanie-kp,nId,645857

 

Gazeta Prawna – 3.11.2012

„Amerykański prawnik o pozwie pasażerów Boeinga 767 kapitana Wrony”

Specjalizująca się w wypadkach lotniczych renomowana firma Wisner Law Firm z Chicago będzie razem z firmą prawniczą Stewarts Law of London z Anglii, we współpracy z kancelarią Budzowska Fiutowski i Partnerzy (BFP), reprezentować ponad 90 poszkodowanych pasażerów Boeinga 767 pilotowanego rok temu w listopadzie przez kpt. Tadeusza Wronę.

czytaj więcej:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/659022,amerykanski-prawnik-o-pozwie-pasazerow-boeinga-767-kapitana-wrony.html

 

Gazeta Prawna – 3.11.2012

„Pozew zbiorowy po awaryjnym lądowaniu kpt. Wrony na Okęciu. Pasażerowie mogą dostać nawet kilkaset tysięcy dolarów”

Pozew o odszkodowanie dla pierwszej grupy pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu, trafił do sądu w Chicago - poinformowała w piątek PAP mec. Jolanta Budzowska. Do kancelarii zgłaszają się kolejni poszkodowani.

czytaj więcej
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/658929,pozew_zbiorowy_po_awaryjnym_ladowaniu_kpt_wrony_ na_okeciu_pasazerowie_moga_dostac_nawet_kilkaset_tysiecy_dolarow.html

 

LEX –  2.11.2012

„Pozew zbiorowy ws. awaryjnego lądowania na Okęciu”

- Pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem - uzasadniała kancelaria BFP. Jak podała kancelaria BFP, pasażerowi ucierpieli zarówno fizycznie jak i psychicznie.

czytaj więcej:
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/Pozew -zbiorowy-ws-awaryjnego-ladowania-na-okeciu

 

se.pl -  2.11.2011

„Zbiorowy pozew w sprawie LOTU i LĄDOWANIA kapitana Wrony: Został złożony!”

Pasażerowie BOENINGA 767 lecący z kapitanem Wroną zdecydowali się złożyć pozew w sądzie przeciwko firmom odpowiedzialnym za produkcję i konserwację samolotu. Zbiorowy Pozew został już złożony.

czytaj więcej:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zbiorowy-Pozew -w-sprawie-lotu-i-ladowania-kapitana-wrony-zostal-zlozony_288738.html

 

PolskieRadio.pl – 2.11.2012

Awaryjne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew ”

 - Nie ulega wątpliwości, że wszyscy pasażerowie przeżyli taki stres jakiego nikt nie chciałby w życiu doświadczyć. U części pozostawiło to duży ślad w psychice - powiedziała Budzowska z warszawsko-krakowskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

czytaj więcej:
 http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/716216,Awaryjne-ladowanie-kapitana-Wrony-Jest-pozewPolskieRadio.pl  – 2.11.2012

„Awaryjne lądowanie Wrony. Chcą odszkodowań”

Maszyna wylądowała szczęśliwie, mimo że nie wysunęły się koła. Mecenas Jolanta Budzowska z Kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy powiedziała IAR, że część pasażerów złożyła pozwy o odszkodowanie. - Pierwsza grupa pasażerów około 90 osób wystąpiła już teraz z pozwem przeciwko firmie Boeing Company i przeciwko firmie serwisującej samolot w porcie wylotu Stanów Zjednoczonych. Pozew dotyczy odszkodowania związanego z następstwami awaryjnego lądowania. Większość pasażerów cierpi do dzisiaj na zespół stresu pourazowego i na strach przed lataniem. To uprawnia do odszkodowania zgodnie z prawem obowiązującym w USA - podkreśliła Budzowska.

czytaj więcej:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/716304,Awaryjne-ladowanie-Wrony-Chca-odszkodowan

 

Dziennik.pl – 2.11.2012

„Spektakularne lądowanie kapitana Wrony. Jest pozew w sądzie!”

Rok po spektakularnym lądowaniu boeinga 767 pilotowanego przez kapitana Wronę 150 z 220 pasażerów zamierza walczyć o odszkodowania.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/409358,spektakularne-ladowanie-kapitana-wrony-jest-Pozew -w-sadzie.html

 

GP24.pl – 2.11.2012

„Pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony”

Większość pasażerów stanowili obywatele polscy, dlatego pozwane firmy mogą się domagać, aby proces toczył się przed sądami polskimi. "Spodziewamy się jednak, że dojdzie do przyjęcia sprawy i potwierdzenia jurysdykcji amerykańskiej. Dopiero wtedy przystąpimy do szacowania szkód, gdyż w przypadku znacznej części pasażerów lądowanie nie obyło się bez konsekwencji zdrowotnych. Wiele osób wymaga stałego leczenia w związku ze stresem pourazowym i obawą przed lataniem. Biegli wypowiedzą się na temat rozmiaru tych następstw, co pozwoli skonkretyzować roszczenia" - tłumaczyła Budzowska.

czytaj więcej:
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121102/KRAJ/121109949

 

InformacjeUSA – 4.11.2012

Złożono pozew zbiorowy w sprawie “lotu kapitana Wrony””

Ponieważ sprawa będzie się toczyć przed sądem w USA polska kancelaria weszła we współpracę z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London. Sprawy o odszkodowania w wypadkach lotniczych zazwyczaj kończą się ugodą. Wiele wskazuje na to, że tak też będzie w tym wypadku.

czytaj więcej:
http://www.informacjeusa.com/2012/11/04/zlozono-Pozew -zbiorowy-w-sprawie-lotu-kapitana-wrony/

 

TOKFM.pl –  3.11.2012

„Prawnik z USA o lądowaniu kpt. Wrony: Pasażerowie już pisali pożegnalne SMS-y”

Pozew skierowano przeciwko dwóm firmom - konserwacyjnej, która przeprowadziła inspekcję samolotu i zatwierdziła jego gotowość do lotu z lotniska w Newark w New Jersey (lot odbywał się z Nowego Jorku do Warszawy) - oraz producentowi boeinga 767, Boeing Company.

czytaj więcej:
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,12789156,Prawnik_z_USA_o_ladowaniu_kpt__Wrony__ Pasazerowie.html?pelna=tak

 

TVP.INFO – 3.11.2012

„USA: Pozew  ws. lotu kapitana Wrony za kilka dni”

– Dopiero na początku przyszłego tygodnia w sądzie okręgowym w Chicago zostanie złożony pozew o odszkodowanie dla pasażerów Boeinga 767, który rok temu awaryjnie lądował na Okęciu – powiedział w piątek Floyd A. Wisner z firmy prawniczej prowadzącej sprawę. Top ten samolot z wielkim kunsztem na płycie lotniska posadził kapitan Tadeusz Wrona.

czytaj więcej:
http://tvp.info/informacje/swiat/usa-Pozew -ws-lotu-kapitana-wrony-za-kilka-dni/8991796

 

Radio ZET – 2.11.2012

„Jest pozew  ws. lotu kapitana Wrony”

Reprezentująca skarżących mecenas Jolanta Budzowska wyjaśniła Radiu ZET, że pasażerowie na pokładzie byli przekonani, że zginą, niektórzy wysłali nawet SMS-ami słowa pożegnania do swoich bliskich. Wielu z nich doświadcza do dziś zespołu stresu pourazowego oraz cierpi na lęk przed lataniem.

czytaj więcej:
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Jest-Pozew -ws.-lotu-kapitana-Wrony

Więcej informacji

Inne 12.02.2021

Udział BFP w negocjacjach wielomilionowej transakcji

Kancelaria BFP doradzała przy transakcji dotyczącej rozbiórki części zakładu przemysłowego w Krakowie,..

Wydarzenia w kancelarii 04.01.2021

Awans prawników kancelarii BFP!

Miło nam poinformować, że mec. Anna Miśtal-Kluś, mec. Katarzyna Wal-Kiek oraz mec. Michał Krzanowski..

Wydarzenia w kancelarii 23.12.2020

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt oraz Nowego Roku życzymy Państwu spokojnych chwil z najbliższymi, dużo zdrowia,..

Inne 02.12.2020

V Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

V Krakowski Kongres Turystyki Medycznej to wydarzenie, które łączy branżę turystyczna i medyczną, a jego..

Inne 02.12.2020

Eurojuris International

W ramach spotkań organizowanych przez Eurojuris International, w dniu 2 grudnia odbyło się internetowe..

Inne 01.12.2020

IX Kongres Prawa Medycznego

Kongres to coroczne wydarzenie, podczas którego poruszane są bieżące zagadnienia z zakresu prawa medycznego,..

Inne 16.11.2020

Złota Odznaka STO dla mec. Jolanty Budzowskiej

Nadanie Złotej Odznaki Społecznego Towarzystwa Oświatowego to wyraz najwyższego uznania dla sukcesów..

Inne 09.11.2020

Aukcja Fundacji Między Niebem a Ziemią tuż, tuż!

Niestety w tym roku – z wiadomych względów nie uda nam się spotkać na dorocznej aukcji w Krakowie, niemniej..

BFP w mediach 01.11.2020

Uwaga! TVN: 18-letni Adrian zapadł w śpiączkę. Szpital nie chce wydać matce dokumentacji

Dziennikarze programu „Uwaga! TVN” opowiedzieli historię Adriana, 18-letniego syna pani Justyny, który..

Inne 21.09.2020

Aplikanci z BFP w finałach konkursu moot court

W dniu 17 września 2020 roku aplikanci radcowscy z kancelarii BFP, po uprzednim przejściu przez etap..

Inne 12.02.2021

Udział BFP w negocjacjach wielomilionowej transakcji

Kancelaria BFP doradzała przy transakcji dotyczącej rozbiórki części zakładu przemysłowego w Krakowie,..

Wydarzenia w kancelarii 04.01.2021

Awans prawników kancelarii BFP!

Miło nam poinformować, że mec. Anna Miśtal-Kluś, mec. Katarzyna Wal-Kiek oraz mec. Michał Krzanowski..

Wydarzenia w kancelarii 23.12.2020

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt oraz Nowego Roku życzymy Państwu spokojnych chwil z najbliższymi, dużo zdrowia,..

Inne 02.12.2020

V Krakowski Kongres Turystyki Medycznej

V Krakowski Kongres Turystyki Medycznej to wydarzenie, które łączy branżę turystyczna i medyczną, a jego..

Inne 02.12.2020

Eurojuris International

W ramach spotkań organizowanych przez Eurojuris International, w dniu 2 grudnia odbyło się internetowe..

Inne 01.12.2020

IX Kongres Prawa Medycznego

Kongres to coroczne wydarzenie, podczas którego poruszane są bieżące zagadnienia z zakresu prawa medycznego,..

Inne 16.11.2020

Złota Odznaka STO dla mec. Jolanty Budzowskiej

Nadanie Złotej Odznaki Społecznego Towarzystwa Oświatowego to wyraz najwyższego uznania dla sukcesów..

Inne 09.11.2020

Aukcja Fundacji Między Niebem a Ziemią tuż, tuż!

Niestety w tym roku – z wiadomych względów nie uda nam się spotkać na dorocznej aukcji w Krakowie, niemniej..

BFP w mediach 01.11.2020

Uwaga! TVN: 18-letni Adrian zapadł w śpiączkę. Szpital nie chce wydać matce dokumentacji

Dziennikarze programu „Uwaga! TVN” opowiedzieli historię Adriana, 18-letniego syna pani Justyny, który..

Inne 21.09.2020

Aplikanci z BFP w finałach konkursu moot court

W dniu 17 września 2020 roku aplikanci radcowscy z kancelarii BFP, po uprzednim przejściu przez etap..