/upload/news/

27 czerwca 2012

Pozew zbiorowy ws. lotu 016

Onet.pl – 27.06.2012 „Będzie pozew zbiorowy ws. lądowania kapitana Wrony” Kilkudziesięciu pasażerów feralnego lotu z Newark (USA) do Warszawy z 1 XI 2011 r., które zakończył się słynnym lądowaniem bez podwozia, autorstwa kapitana Tadeusza Wrony, w pozwie zbiorowym będą się domagać odszkodowań. Sprawa ma się toczyć w USA, a nie w Polsce.

Onet.pl – 27.06.2012

„Będzie pozew zbiorowy ws. lądowania kapitana Wrony”

Kilkudziesięciu pasażerów feralnego lotu z Newark (USA) do Warszawy z 1 XI 2011 r., które zakończył się słynnym lądowaniem bez podwozia, autorstwa kapitana Tadeusza Wrony, w pozwie zbiorowym będą się domagać odszkodowań. Sprawa ma się toczyć w USA, a nie w Polsce.

Mają oni szanse na kilkadziesiąt-kilkaset tys. dolarów na osobę. Pozew przygotowują trzy kancelarie, w tym jedna z Polski. - Kapitan Wrona bohaterem jest. Nadal. Wina leży po stronie firmy serwisującej samolotu i producenta maszyny - stwierdza mec. Jolanta Budzowska z kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy, która bierze udział w przygotowywaniu pozwu.

Jak mówi Onetowi Budzowska, postępowanie odszkodowawcze, które toczyć się ma w USA, zapewne zakończy się ugodą. Polska kancelaria - współpracująca przy tej okazji z amerykańsko-brytyjskimi Stewarts Law of London i Wisner Law Firm - przygotowuje części dokumentów związanych z określeniem rozmiarów szkody, czyli psychicznych uszczerbków na zdrowia pasażerów feralnego lotu.

Kancelaria uzasadnia na swojej stronie, że pasażerowi Boeinga 767, który bez podwozia lądował na Okęciu, byli przekonani, że zginą, niektórzy wysyłali SMS-y z pożegnaniami do swoich rodzin. - Obecnie wielu z nich cierpi na ciężkie urazy psychiczne, w tym zespół stresu pourazowego oraz strach przed latanie, który koliduje z możliwościami podróży biznesowych i prywatnych - napisała kancelaria.

Czytaj więcej: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bedzie-pozew-zbiorowy-ws-ladowania-kapitana-wrony,1,5172809,wiadomosc.html

 

Gazeta.pl – 28.06.2012

„Za pozwem ws. lotu Wrony stoją prawnicze potęgi. W tym polska rekordzistka odszkodowań”

Pozew przeciw Boeingowi i firmie z Newark serwisującej samolot przed "lotem Wrony" napiszą trzy znane kancelarie odszkodowawcze. Brytyjska i amerykańska zasłynęły z walki o odszkodowania dla ofiar katastrof lotniczych. Polska kancelaria znana jest m.in. z rekordowych odszkodowań dla ofiar błędów lekarskich.

Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy to postrach nierzetelnych lekarzy i szpitali w całej Polsce. Członkini zarządu międzynarodowej organizacji prawników zajmujących się sprawami uszkodzeń ciała lub rozstroju zdrowia wywalczyła przed polskimi sądami dwa najwyższe w historii polskiego sądownictwa odszkodowania dla poszkodowanych pacjentów.

Tym razem wspólnie z amerykańską kancelarią Wisner Law Firm i brytyjską Stewarts of London kancelaria Budzowskiej zabiera się za sprawę, w której przed amerykańskim sądem może zdobyć kolejny rekord odszkodowania do swojej kolekcji. Amerykanie i Brytyjczycy wsławili się m.in. uzyskaniem odszkodowań za fizyczny i psychiczny uszczerbek na zdrowiu dla ponad 170 pasażerów lotu australijskich linii Qantas 072. Ludzie ci przeżyli horror w 2008 r., kiedy ich samolot z powodu awarii komputera pokładowego dwukrotnie gwałtownie obniżył lot najpierw o ok. 200, potem o ok. 100 m. Przerażeni nagłym spadkiem wysokości pasażerowie żegnali się już z życiem, niektórzy długo nie otrząsnęli się z psychicznego szoku, wielu doznało obrażeń kręgosłupa i szyi.

Czytaj więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12028989,Za_pozwem_zbiorowym_ws__lotu_Wrony_stoja_potezne_prawnicze.html

 

Gazeta.pl – 27.06.2012

"Przygotowujemy pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony"

- W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 - mówi dla Gazeta.pl radca prawny Jolanta Budzowska. Chodzi o lot, który zakończył się słynnym lądowaniem kapitana Wrony. Pasażerowie będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy serwisującej samolot, która uznała jego stan za prawidłowy.

- Przy przygotowaniu pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 współpracujemy z dwoma amerykańskimi kancelariami. Oczywiście jest to pozew przeciwko producentom Boeinga i przeciwko firmie serwisującej. Na pewno nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej załodze - wyjaśnia dla Gazeta.pl Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

Pozew ma zostać przygotowany w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. - W tym momencie kompletowane są dokumenty osób poszkodowanych - mówi Budzowska. Wyjaśnia, że nie ma wymogu, żeby z pozwem zbiorowym występowali wszyscy pasażerowie. - Będziemy występować imieniu tych, którzy będą zainteresowani. Ciągle zgłaszają się kolejni poszkodowani - dodaje

Czytaj więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12021965,_Przygotowujemy_pozew_zbiorowy_w_sprawie_lotu_kapitana.html

 

Dziennik Polski – 28.06.2012

Pozew za... cud”

Pasażerowie lotu kapitana Tadeusza Wrony domagają się odszkodowań. A LOT chce sprzedać samolot.

- To była sytuacja, w której całe życie stanęło im przed oczami, więc zadośćuczynienie za krzywdę, jakiej doznali, powinno być wypłacone - uważa Jolanta Budzowska, radczyni prawna z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy, która przygotowuje pozew razem z firmami prawniczymi z Londynu i Chicago.

Sprawa wytoczona zostanie amerykańskiej firmie serwisowej, która przeprowadziła inspekcję samolotu przed feralnym lotem i zatwierdziła jego gotowość do wylotu z lotniska w Newark, a także producentowi samolotu The Boeing Company. - Uważamy, że to te firmy są winne zaistniałej sytuacji - podkreśla Jolanta Budzowska.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1228819-pozew-za-cud

 

Portal dziennik.pl – 27.06.2012

„Boeing lądował na brzuchu. Pasażerowie idą do sądu”

Pasażerowie boeinga, którym kapitan Wrona awaryjnie lądował na Okęciu idą do sądu. Na celowniku prawników znalazł się Boeing i firma, serwisująca samolot. LOT i kapit Wrona mogą spać spokojnie - ich pozew nie dotyczy.

Czytaj więcej: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/396039,boeing-ladowal-na-brzuchu-pasazerowie-ida-do-sadu.html

 

Gazeta Wyborcza – 27.06.2012

Przygotowujemy pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony”

- W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 - mówi dla Gazeta.pl radca prawny Jolanta Budzowska. Chodzi o lot, który zakończył się słynnym lądowaniem kapitana Wrony. Pasażerowie będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy serwisującej samolot, która uznała jego stan za prawidłowy.

Czytaj więcej: http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,12021965,_Przygotowujemy_pozew_zbiorowy_w_sprawie_lotu_kapitana.html

 

Gazeta Prawna – 27.06.2012

„Będzie pozew zbiorowy pasażerów z lotu Boeinga kapitana Wrony”

Pasażerowie ze sławnego lotu, zakończonego lądowaniem kapitana Marka Wrony, będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy serwisującej samolot, która uznała jego stan za prawidłowy - dowiedziała się Gazeta.pl. Podobno nie będzie to pozew przeciwko kapitanowi Wronie i jego załodze.

Czytaj więcej:

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/628559,bedzie_pozew_zbiorowy_pasazerow_z_lotu_boeinga_kapitana_wrony.html

 

Portal WIADOMOŚCI24.pl – 27.06.2012

„Będzie pozew ws. lotu kapitana Wrony. "Poznań" idzie pod młotek”

Pasażerowie Boeinga 767 "Poznań", który w listopadzie ubiegłego roku lądował awaryjnie, bez wysuniętego podwozia, na warszawskim Okęciu przygotowują pozew zbiorowy, w którym domagają się odszkodowania od Boeing Company oraz firmy serwisującej samolot. Tymczasem PLL LOT ogłosiły, że "Poznań" zostanie sprzedany.

Pozew przygotowuje warszawsko-krakowska kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy, która współpracuje w tej sprawie w dwoma amerykańskimi kancelariami. Dokument ma być gotowy w ciągu dwóch miesięcy. Pozywający chcą uzyskać zadośćuczynienie za szkody, których doznali podczas awaryjnego lądowania. W pozwie zbiorowym nie muszą uczestniczyć wszyscy pasażerowie lotu 016.

Czytaj więcej: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/bedzie_pozew_ws_lotu_kapitana_wrony_poznan_idzie_pod_mlotek_236440-2--1-d.html

 

Portal WP.PL – 28.06.2012

Będzie pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony”

- W sumie na pokładzie było 231 pasażerów, kilkudziesięciu spośród nich już się zdeklarowało, aby ich reprezentować, ale lista jest niezamknięta i wciąż przyjmujemy kolejne osoby - powiedziała Wirtualnej Polsce radca prawny Jolanta Budzowska z kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

- Przy przygotowaniu pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 współpracujemy z dwoma amerykańskimi kancelariami. Oczywiście jest to pozew przeciwko producentom Boeinga i przeciwko firmie serwisującej. Na pewno nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej załodze - wyjaśniła.

- Sprawa jest na etapie kompletowanie dokumentów do pozwu, przewidujemy, że zostanie złożony do dwóch miesięcy - dodała Budzowska.

Czytaj więcej: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Bedzie-pozew-zbiorowy-w-sprawie-lotu-kapitana-Wrony,wid,14712871,wiadomosc.html?ticaid=1eb75

 

Portal informacyjny TokFM.PL – 27.06.2012

"Przygotowujemy pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony"

W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 - mówi dla Gazeta.pl radca prawny Jolanta Budzowska. Chodzi o lot, który zakończył się słynnym lądowaniem kapitana Wrony. Pasażerowie będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy serwisującej samolot, która uznała jego stan za prawidłowy.

Czytaj więcej:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,12021965,Pozew_zbiorowy_w_sprawie__lotu_Wrony_.html

 

Radio ZET – 27.06.2012

Zbiorowy pozew ws. lotu kpt. Wrony”

Uratowani przez kapitana Wronę pasażerowie pozywają producenta samolotu i firmę serwisującą z USA za dopuszczenie do startu niesprawnej maszyny. Pozew w tej sprawie trafi do sądu w ciągu dwóch miesięcy.

Poszkodowanych reprezentują wspólnie kancelarie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Polski. "Wysokość odszkodowania zostanie ustalona dopiero po badaniach lekarskich, które przejdą pasażerowie lotu" - powiedziała Jolanta Budzowska z kancelarii "Budzowska, Fiutowski i Partnerzy".

Czytaj więcej: http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Zbiorowy-pozew-ws.-lotu-kpt.-Wrony

 

PolskieRadio.pl – 27.06.2012

„Będzie pozew zbiorowy ws. "lotu kapitana Wrony"

Trzy kancelarie prawnicze wspólnie pracują nad pozwem, który chce złożyć część pasażerów lotu 016 LOT-u przeciwko firmie Boeing i serwisantowi samolotu.

Chodzi o lot, który zakończył się dramatycznym lądowaniem bez podwozia autorstwa kapitana Tadeusza Wrony. Nagranie z lądowania było wówczas emitowane przez stacje telewizyjne i portale internetowe na całym świecie, a kapitan Wrona był bohaterem.

Czytaj więcej:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/634733,Bedzie-pozew-zbiorowy-ws-slynnego-ladowania-na-Okeciu

 

POLSAT – Wydarzenia -  27.06.2012

„Samolot pod młotek”

Zobacz: http://www.ipla.tv/2012-06-27-samolot-pod-mlotek/vod-5550960

 

Gazeta Polska- 27.06.2012

Pozew zbiorowy ws. lotu kapitana Wrony?”

- W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 – powiedziała gazecie.pl Jolanta Budzowska, radca prawny. To lot, który zakończył się awaryjnym lądowaniem w wykonaniu kapitana Wrony. Pasażerowie maszyny będą ubiegać się o odszkodowanie od producenta Boeinga oraz firmy serwisującej, która uznała, że stan samolotu nie budzi zastrzeżeń.

Czytaj więcej: http://gazeta-polska.pl/?p=87402

 

Portal emito.net – 27.06.2012

- W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 - mówi portalowi Gazeta.pl radca prawny Jolanta Budzowska. Chodzi o lot, który zakończył się słynnym lądowaniem kapitana Tadeusza Wrony.

Pasażerowie będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy serwisującej samolot, która uznała jego stan za prawidłowy.

- Przy przygotowaniu pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 współpracujemy z dwiema amerykańskimi kancelariami. Oczywiście jest to pozew przeciwko producentom Boeinga i przeciwko firmie serwisującej. Na pewno nie przeciwko kapitanowi Wronie oraz jego wspaniałej załodze - wyjaśnia dla Gazeta.pl Jolanta Budzowska z krakowsko-warszawskiej kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

Czytaj więcej: http://www.emito.net/wiadomosci/polska/pasazerowie_kapitana_wrony_przygotowuja_pozew_zbiorowy_przeciwko_boeingowi_1193087.html

 

Portal USA.SE.pl – 27.06.2012

„Pasażerowie feralnego lotu domagają się odszkodania”

Pasażerowie słynnego lotu z Newark do Warszawy pilotowanego przez kapitana Tadeusza Wronę składają pozew zbiorowy o zadośćuczynienia za urazy psychiczne, których doznali podczas lądowania. Będą domagać się odszkodowania od producenta Boeinga i firmy, która przed wylotem serwisowała samolot i uznała go za zdolny do lotu.

Pozew w imieniu pasażerów przygotowują wspólnie polskie i amerykańsko-brytyjskie kancelarie prawne. Ze strony polskiej będzie to kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy, a z amerykańsko-brytyjskiej to Stewarts Law of London i Wisner Law Firm. Obecnie kompletowane są dokumenty, a pozew ma być gotowy za około dwa miesiące.

Czytaj więcej: http://usa.se.pl/nowy-jork/nowy-jork-ameryka/pasazerowie-feralnego-lotu-domagaja-sie-odszkodania_265793.html

 

Portal tylkoprawda.net - 27.06.2012

"Przygotowujemy pozew zbiorowy w sprawie lotu kapitana Wrony"

– W tej chwili kompletujemy dokumenty w sprawie pozwu zbiorowego pasażerów lotu 016 – mówi dla Gazeta.pl radca prawny Jolanta Budzowska. Chodzi o lot, który zakończył się słynnym lądowaniem kapitana Wrony.

Czytaj więcej: http://kraj.tylkoprawda.net/2012/06/przygotowujemy-pozew-zbiorowy-w-sprawie-lotu-kapitana-wrony/

 

Portal InformacjeUSA – 27.06.2012

„Będzie pozew zbiorowy w sprawie “lotu kapitana Wrony””

Proces zbiorowy o odszkodowania dla pasażerów „lotu kapitana Wrony” złożony zostanie w sądzie w Chicago. Nad przygotowaniem dokumentów pracują trzy kancelarie prawnicze: brytyjska Stewarts Law of London, Wisner Law Firm z Chicago oraz Budzowska Fiutowski i Partnerzy z Warszawy.

Prawnicy przekonują, że kontrola samolotu przed startem była wykonanna nieprawidłowo w wyniku czego, nie wykryto usterki, która doprowadziła do lądowania Boeinga 767 bez podwozia. „Przeciek płynu hydraulicznego z centralnego układu hydraulicznego w samolocie spowodował spadek ciśnienia i uniemożliwił wysunięcie głównego podwozia” – piszą prawnicy. W pozwie wymieniany jest także koncern Boeing, ponieważ „powypadkowe śledztwo Stanowej Komisji Śledczej do Wypadków Lotniczych wykazało m.in., że aktywował się wyłącznik, zapobiegający wysunięciu się zapasowego podwozia, jednak na panel kontrolnym samolotu nie zapaliła się żadna lampka ostrzegawcza, a w procedurach Boeinga dotyczących reagowania na awarię podwozia nie znalazła się informacja o konieczności sprawdzenia wyłącznika alternatywnego układu podwozia” – napisano komunikacie na witrynie kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy.

Czytaj więcej: http://www.informacjeusa.com/2012/06/27/bedzie-pozew-zbiorowy-w-sprawie-lotu-kapitana-wrony/

 

GazetaPomorska.pl – 27.06.2012

Pasażerowie lotu uratowanego przez kpt. Wronę szykują pozew zbiorowy”

A dokładnie przygotowują go międzynarodowe firmy prawnicze Stewarts Law of London z Anglii oraz Wisner Law Firm z Chicago, Illinois z Ameryki we współpracy z warszawską kancelarią Budzowska Fiutowski I Partnerzy.

Czytaj więcej:

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120627/KRAJSWIAT/120629319

 

Portal CoSięStało.pl  - 27.06.2012

„Będzie pozew zbiorowy ws. lądowania kapitana Wrony”

Kilkudziesięciu pasażerów feralnego lotu z Newark (USA) do Warszawy z 1 XI 2011 r., które zakończył się słynnym lądowaniem bez podwozia, autorstwa kapitana Tadeusza Wrony, w pozwie zbiorowym będą się domagać odszkodowań. Sprawa ma się toczyć w USA, a nie w Polsce.

Czytaj więcej: http://cosiestalo.pl/news/polska/wiadomosci/2267536/bedzie-pozew-zbiorowy-ws-ladowania-kapitana-wrony

 

 

 

Więcej informacji

Inne 20.11.2023

II Forum Prawno-Ekonomiczne w Częstochowie

Tegoroczne Forum zostało poświęcone tematyce prawa medycznego, a do udziału w nim zaproszono także mec...

Inne 26.10.2023

Wystąpienie mec. Michała Krzanowskiego na konferencji Outer Temple Chambers

Dnia 19 października 2023 r. w Londynie, kancelaria Outer Temple Chambers zorganizowała konferencję prawniczą,..

Inne 17.10.2023

Konferencja EUROJURIS INTERNATIONAL – RZYM 2023

W dniach 12 – 14 października 2023 r. Anna Miśtal-Kluś, radca prawny i partner kancelarii Budzowska Fiutowski..

Wydarzenia w kancelarii 05.09.2023

Kancelaria BFP w Poland Business Run

W minioną niedzielę 3 września 2023 r. zespół z kancelarii BFP po raz kolejny wziął udział w charytatywnym..

Inne 22.06.2023

Mec. Jolanta Budzowska oraz Kancelaria BFP wyróżnione tytułem lidera w dziedzinie „prawo medyczne i farmaceutyczne” w opublikowanym właśnie 21 Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej!

O zwycięstwie decydowało uznanie środowiska prawniczego, pozycja w międzynarodowych rankingach jak również..

BFP w mediach 15.06.2023

Była w szpitalu, w którym zmarła 33-letnia Dorota. „To mogłam być też ja”- uwaga TVN

Całą noc leżałam sama na sali z nogami do góry. Pan doktor powiedział mi, że wody będą mniej odpływać..

Inne 03.04.2023

Izabela z Pszczyny - materiał niemieckiej telewizji RBB

Niemiecka stacja RBB wyemitowała reportaż o restrykcyjnych przepisach antyaborcyjnych w Polsce i ich..

BFP w mediach 03.04.2023

Kancelaria BFP wśród najczęściej polecanych kancelarii w Polsce wg. FORBES!

Wyróżnienie w kategorii "szkody osobowe i zaniedbania medyczne" otrzymaliśmy w oparciu o rekomendacje..

BFP w mediach 03.03.2023

50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia!

Miło nam poinformować, że Rynek Zdrowia uznał mec. Jolanta Budzowska za jedną z 50. najbardziej wpływowych..

BFP w mediach 19.01.2023

Uwaga TVN - Przez 4 lata szpital nie poinformował pacjenta o śmiertelnej chorobie!

Czy w takich przypadkach – braku informacji o niekorzystnym wyniku badania – podmiot leczniczy odpowiada..

Inne 20.11.2023

II Forum Prawno-Ekonomiczne w Częstochowie

Tegoroczne Forum zostało poświęcone tematyce prawa medycznego, a do udziału w nim zaproszono także mec...

Inne 26.10.2023

Wystąpienie mec. Michała Krzanowskiego na konferencji Outer Temple Chambers

Dnia 19 października 2023 r. w Londynie, kancelaria Outer Temple Chambers zorganizowała konferencję prawniczą,..

Inne 17.10.2023

Konferencja EUROJURIS INTERNATIONAL – RZYM 2023

W dniach 12 – 14 października 2023 r. Anna Miśtal-Kluś, radca prawny i partner kancelarii Budzowska Fiutowski..

Wydarzenia w kancelarii 05.09.2023

Kancelaria BFP w Poland Business Run

W minioną niedzielę 3 września 2023 r. zespół z kancelarii BFP po raz kolejny wziął udział w charytatywnym..

Inne 22.06.2023

Mec. Jolanta Budzowska oraz Kancelaria BFP wyróżnione tytułem lidera w dziedzinie „prawo medyczne i farmaceutyczne” w opublikowanym właśnie 21 Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej!

O zwycięstwie decydowało uznanie środowiska prawniczego, pozycja w międzynarodowych rankingach jak również..

BFP w mediach 15.06.2023

Była w szpitalu, w którym zmarła 33-letnia Dorota. „To mogłam być też ja”- uwaga TVN

Całą noc leżałam sama na sali z nogami do góry. Pan doktor powiedział mi, że wody będą mniej odpływać..

Inne 03.04.2023

Izabela z Pszczyny - materiał niemieckiej telewizji RBB

Niemiecka stacja RBB wyemitowała reportaż o restrykcyjnych przepisach antyaborcyjnych w Polsce i ich..

BFP w mediach 03.04.2023

Kancelaria BFP wśród najczęściej polecanych kancelarii w Polsce wg. FORBES!

Wyróżnienie w kategorii "szkody osobowe i zaniedbania medyczne" otrzymaliśmy w oparciu o rekomendacje..

BFP w mediach 03.03.2023

50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia!

Miło nam poinformować, że Rynek Zdrowia uznał mec. Jolanta Budzowska za jedną z 50. najbardziej wpływowych..

BFP w mediach 19.01.2023

Uwaga TVN - Przez 4 lata szpital nie poinformował pacjenta o śmiertelnej chorobie!

Czy w takich przypadkach – braku informacji o niekorzystnym wyniku badania – podmiot leczniczy odpowiada..