Wystąpienie mec. Jolanty Budzowskiej na konferencji APIL w Londynie
Podczas czwartej konferencji organizacji APIL poświęconej tematyce dochodzenia odszkodowań za obrażenia poniesione w wypadkach za granicą, prelegenci przedstawili najnowsze doniesienia w zakresie roszczeń transgranicznych i międzynarodowych.
W programie konferencji znalazł się między innymi wykład na temat Brexitu, a także panel dyskusyjny poświęcony kosztom i finansowaniu procesu za granicą, podczas którego mec. Jolanta Budzowska omówiła rozwiązania prawne przyjęte w Polsce.
Association of Personal Injury Lawyers to organizacja o ponad 25 letniej tradycji, zrzeszająca ponad 3,800 prawników, ekspertów w prawie odszkodowań, w tym prawników z różnych jurysdykcji. Ostatnia organizowana przez nich konferencja odbyła się w Londynie, gdzie w ramach jednodniowego programu wiodący specjaliści o specjalizacji Personal Injury prezentowali najnowsze doniesienia w zakresie sporów transgranicznych.
W obliczu Brexitu uczestnicy konferencji zastanawiali się, jakie możliwości mają poszkodowani, którzy swoje centrum życiowe mają na terenie UK, ale wypadkowi ulegli na terenie Polski. Jeśli nie będą mogli już dochodzić roszczeń na terenie UK, to jakie możliwości im pozostaną, przy założeniu jurysdykcji polskich sądów? Podczas dyskusji panelowej mec. Jolanta Budzowska odpowiedziała na te i inne pytania, pomagając innym członkom organizacji zrozumieć rzeczywistość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w Polsce.
Mec. Jolanta Budzowska jest członkiem APIL od 2014 roku. Oprócz doraźnej pomocy prawnej w konkretnych sprawach, celem statutowym organizacji APIL jest także wpływanie, poprzez swoją działalność, na kształt przepisów dotyczących szkód na osobie, praw pacjenta, promowanie łatwiejszego dostępu do wymiaru sprawiedliwości osobom poszkodowanym, a także działanie na rzecz usprawnienia i podwyższenia standardu usług oferowanych osobom poszkodowanym w przypadku poniesienia przez nich szkody na osobie.