+48 12 428 00 70krakow@bf.com.pl
FacebookYouTubeInstagram
BFP Kancelaria
Kim jesteśmy

O kancelarii

Historia i misja

Nasz zespół

Poznaj prawników

Wyróżnienia

Nagrody i rankingi

Pro Bono

Działalność społeczna

Budzowska Fiutowski i PartnerzyCo oferujemy
Co oferujemy

Odszkodowania za wypadki

Komunikacyjne, lotnicze, sportowe

Odszkodowania za błędy medyczne

Kompleksowa reprezentacja ofiar błędów lekarskich

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Stała obsługa prawna film każdej wielkości

Nieruchomości

Transakcje i regulacja stanu prawnego nieruchomości

Budzowska Fiutowski i PartnerzyWszystkie usługi
Wygrane sprawy
Wiedza

Publikacje

Artykuły prawne

Aktualności

Newsy ze świata BFP

Blogi

Nasze blogi tematyczne

Do pobrania

Dokumenty

Budzowska Fiutowski i PartnerzyCo oferujemy
Projekty UE
Logo Unii EuropejskiejSkontaktuj się z nami
+48 12 428 00 70
PLEN
Kim jesteśmy
Co oferujemy
Wygrane sprawy
Wiedza
Projekty UE
Skontaktuj się z nami
BFP
30 lat doświadczenia
Pełna dyskrecja
Najwyższe wygrane w Polsce
Dostępni każdego dnia

Są sprawy, które nie mogą czekać.

BFP Kancelaria Prawna

Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni. Eksperci w prawie medycznym, odszkodowaniach i obsłudze firm. Łączymy krajowe doświadczenie z międzynarodowymi standardami.

+48 12 428 00 70krakow@bf.com.plul. Sienna 11/1 31-041 Kraków
FacebookYouTubeInstagram

Kancelaria

  • Kim jesteśmy
  • Nasz zespół
  • Kariera

Usługi prawne

  • Błędy medyczne
  • Obsługa przedsiębiorstw

Wiedza

  • Publikacje
  • Nasze blogi
  • Wygrane sprawy
  • Do pobrania

© 2026 Kancelaria Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni.

·

Realizacja: ENATIV

Polityka prywatności
  1. Strona główna
  2. /
  3. Strona główna
  4. /
  5. Aktualności
  6. /
  7. Błędy medyczne – konferencja dziennika „Rzeczpospolita” [09.2013]
Inne

Błędy medyczne – konferencja dziennika „Rzeczpospolita” [09.2013]

14 września 2013
Jolanta Budzowska

Na zaproszenie organizatora, mec. Jolanta Budzowska weźmie w dniu 25 września 2013 r. udział w debacie w ramach konferencji „Błędy medyczne - minimalizowanie zdarzeń niepożądanych jako wyzwanie dla prawa i medycyny”.

Na zaproszenie organizatora, mec. Jolanta Budzowska weźmie w dniu 25 września 2013 r. udział w debacie w ramach konferencji  „Błędy medyczne - minimalizowanie zdarzeń niepożądanych jako wyzwanie dla prawa i medycyny”. 

Obok mec. Jolanty Budzowskiej w dyskusji udział wezmą: Krystyna Barbara Kozłowska, Rzecznik Praw Pacjenta, dr Adam Sandauer,  Stowarzyszenie Pacjentów Primum Non Nocere, Wojciech Łącki, Przewodniczący Naczelnego Sądu Lekarskiego, Naczelna Izba Lekarska,  Jolanta Orłowska-Heitzman, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej, lek. Waldemar Truszkiewicz - Koordynator ds. Orzecznictwa Lekarskiego PZU.

Czasy kiedy szkodę doznaną w szpitalu traktowano jako nieszczęśliwy wypadek, a lekarza stawiano poza wszelką odpowiedzialnością już minęły. Regulacje prawne chroniące prawa pacjenta oraz personelu coraz częściej pozwalają dochodzić odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu wynikający czy to w wyniku błędnego leczenia czy braku bezpiecznych narzędzi. 

Celem konferencji jest przybliżenie osobom zarządzającym placówkami medycznymi oraz lekarzom prowadzącym prywatną praktykę zakresu odpowiedzialności cywilnoprawnej jaką ponoszą wobec personelu oraz pacjenta. Bardzo ważne jest podniesienie poziomu wiedzy na temat regulacji prawnych i procedur medycznych, a w szczególności konsekwencji prawnych mogących wyniknąć z postępowania niezgodnego z przepisami je regulującymi. 

Na konferencji będzie można się dowiedzieć  w jaki sposób pacjenci mogą dochodzić swoich roszczeń oraz jak kształtuje się odpowiedzialność cywilna: lekarzy, personelu medycznego, pielęgniarek, położnych czy podmiotu leczniczego. Wskażemy również, jakie środki ochrony posiada lekarz oraz jak kształtuje się ochrona dóbr osobistych personelu medycznego wobec zachowań  pacjentów (rodziny/pełnomocników) w świetle najnowszych regulacji prawnych.

Pełny program konferencji znajdą Państwo tutaj:

http://szkolenia.rp.pl/wydarzenie/info/2341,BLEDY_MEDYCZNE_.html

Poprzednia
„Kraków Business Run 2013” [09.2013]
Następny
Strategia rozwoju BFP - spotkanie zespołu kancelarii w Lanckoronie [6-7.09.2013]
←Wszystkie aktualności
Autorzy
Jolanta Budzowska
Radca prawny · Partner
Kategoria
Inne
Data publikacji
14 września 2013
Powiązane artykuły
69e8aa05912d6Radio_Krakow_-_miniatura.png
BFP w mediach

O błędzie medycznym w Rozmowach Przed Hejnałem - Radio Kraków

Audycja „Lekarski błąd i jego cena. Nie możemy być zbyt łagodni” to wnikliwe spojrzenie na jedne z najbardziej złożonych spraw w polskim systemie prawnym.

17 kwietnia 2026
Projekt_bez_nazwy_20_.png
BFP w mediach

Webinar z mecenas Jolantą Budzowską już za nami!

10 grudnia odbył się ostatni w tym roku webinar z cyklu MedWeb#SZKOLENIA, który poprowadziła mecenas Jolanta Budzowska - ekspertka z wieloletnim, ugruntowanym autorytetem w zakresie praw pacjenta, błędów medycznych i odpowiedzialności szpitali.

11 grudnia 2025
miniatura_km.png
Inne

14. Kongres Prawa Medycznego — relacja po zakończeniu

W dniach 4–5 grudnia 2025 r. w Krakowie odbyła się kolejna edycja 14. Kongresu Prawa Medycznego — wydarzenia, które co roku gromadzi blisko 250 prawników medycznych, lekarzy oraz przedstawicieli środowisk medycznych, akademickich i reprezentantów zakładów ubezpieczeń.

5 grudnia 2025