13 maja 2024

Szpitalne kamery nagrywały rozmowy pacjentów i personelu. Rzecznik Praw Pacjenta reaguje- TVN 24

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec wszczął po artykule tvn24.pl postępowanie dotyczące nielegalnego nagrywania dźwięku przez kamery w szpitalu Żeromskiego w Krakowie.

15 marca 2024

Sprawa Izabeli z Pszczyny. Decyzja sądu- TVN 24.

Prokuratura oskarżyła trzech lekarzy o narażenie pacjentki na niebezpieczeństwo utraty życia, a jednego z nich również o nieumyślne spowodowanie jej śmierci. Sąd Rejonowy w Pszczynie (woj. śląskie) miał wyznaczyć termin rozpoczęcia procesu w tej sprawie. Nie zrobił tego jednak, zamiast tego zwrócił sprawę prokuraturze.

15 czerwca 2023

Była w szpitalu, w którym zmarła 33-letnia Dorota. „To mogłam być też ja”- uwaga TVN

Całą noc leżałam sama na sali z nogami do góry. Pan doktor powiedział mi, że wody będą mniej odpływać – opowiada pani Katarzyna.

03 kwietnia 2023

Kancelaria BFP wśród najczęściej polecanych kancelarii w Polsce wg. FORBES!

Wyróżnienie w kategorii "szkody osobowe i zaniedbania medyczne" otrzymaliśmy w oparciu o rekomendacje oddane przez klientów oraz prawników z innych kancelarii!

03 marca 2023

50 najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia!

Miło nam poinformować, że Rynek Zdrowia uznał mec. Jolanta Budzowska za jedną z 50. najbardziej wpływowych kobiet w ochronie zdrowia.

19 stycznia 2023

Uwaga TVN - Przez 4 lata szpital nie poinformował pacjenta o śmiertelnej chorobie!

Czy w takich przypadkach – braku informacji o niekorzystnym wyniku badania – podmiot leczniczy odpowiada za błąd medyczny? Czy pacjentowi należy się odszkodowanie za nie poinformowanie go o jego stanie zdrowia i pozbawienie go możliwości leczenia na wczesnym etapie choroby?

19 stycznia 2023

Eksperci apelują do pacjentów o ostrożność! TVN 24

Lekarz z Poznania wykonywał zabiegi chirurgii plastycznej bez uprawnień - pacjentki prawie straciły życie. Mężczyźnie i klinice medycyny estetycznej, która kusiła niskimi cenami, postawiono zarzuty.

17 listopada 2022

Sprawa Izabeli z Pszczyny w Parlamencie Europejskim

Po ponad roku od śmierci Izabeli Sajbor, w Parlamencie Europejskim odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia oraz Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.

14 listopada 2022

"Na co czekali?". Zmarła w piątym miesiącu ciąży

Prokuratura i Rzecznik Praw Pacjenta badają sprawę śmierci 34-letniej pani Justyny, która w złym stanie zdrowia w piątym miesiącu ciąży trafiła do szpitala w Wodzisławiu Śląskim. Zanim lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu, doszło do zakażenia sepsą. Kobieta osierociła dwoje dzieci.

24 września 2022

Mec. Jolanta Budzowska dla TOK.fm