Błąd medyczny - zaniedbanie lekarzy
W wyniku zaniedbań lekarzy polegających na niewłaściwym zinterpretowaniu wyników badań KTG, nie przeprowadzeniu dodatkowych badań diagnostycznych, zbagatelizowaniu kolejnych patologii pojawiających się w prowadzonej diagnostyce podstawowej i nieuzasadnionej zwłoki w wykonaniu cięcia cesarskiego, dziecko doznało mózgowego porażenia dziecięcego, ma niedowład czterokończynowy, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a także cierpi od urodzenia na niedosłuch obustronny.Uszczerbek na zdrowiu
Biegli opiniujący w sprawie potwierdzili ciężkość i trwałość doznanego przez małoletniego uszczerbku na zdrowiu, liczne ograniczenia z tym związane, potrzebę przewlekłego leczenia i intensywnej rehabilitacji, które stanowią jedyną szansę na złagodzenie występujących zaburzeń, niepomyślne rokowania, jak również możliwość wystąpienia dalszej szkody w przyszłości.
Wyrok - zadoścuczynienie
Po siedmiu latach procesu warszawski sąd zasądził zadośćuczynienie w wysokości 800 tys. zł wraz z odsetkami. Oprócz zadośćuczynienia zasądził także ok. 150 tys. odszkodowania wraz z odsetkami oraz skapitalizowaną rentę z tytułu zwiększonych potrzeb w wysokości ponad 40 tys. zł z odsetkami, a także comiesięczną rentę w wysokości 7 tys. złotych. Pozwani mają też odpowiadać za szkody jakie mogą powstać w przyszłości. Łącznie na rzecz małoletniego sąd przyznał ponad 1 milion złotych plus odsetki.
Wyrok nie jest prawomocny.
Powoda w procesie reprezentowała mec. Jolanta Budzowska oraz mec. Michał Krzanowski
*****
Nie przegap cennych informacji i praktycznych porad, które mogą okazać się kluczowe w trudnych sytuacjach błędów medycznych!
Czy wiesz, jakie dowody są potrzebne, aby wygrać proces o błąd medyczny? Jeśli chcesz zgłębić tajniki tego tematu i dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, aby skutecznie dochodzić swoich praw, ten odcinek jest dla Ciebie!
*****