Dopiero po upływie tygodnia od operacji u Pacjentki wykonano badanie MRI kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego, które wykazało obecność krwiaka nadtwardówkowego kanału kręgowego, uciskającego na struktury układu nerwowego pacjentki. Przedmiotowy krwiak był powikłaniem związanym z wykonanym u pacjentki znieczuleniem. Następnego dnia przeprowadzono zabieg usunięcia rozpoznanego krwiaka.
Niestety w przypadku wystąpienia krwiaka kanału kręgowego rokowania co do powrotu do zdrowia pacjentki w wysokim stopniu zależą od szybkości postawionego rozpoznania i podjęcia natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W sytuacji, kiedy takiej szybkiej reakcji zabrakło, doznane przez poszkodowaną zaburzenia czucia nie ustąpiły w 100 % nawet po usunięciu krwiaka.
W związku z omówionymi błędami medycznymi, kancelaria BFP wystąpiła z roszczeniami do szpitala oraz jego ubezpieczyciela. Na skutek przeprowadzonego postępowania likwidacyjnego oraz wypracowanej między stronami ugody, na rzecz poszkodowanej pacjentki wypłacono kwotę odszkodowania za błąd medyczny w łącznej wysokości 130 tys. zł.
Poszkodowaną w procesie dochodzenia roszczeń reprezentowali mec. Jolanta Budzowska oraz mec. Andrzej Kusch.
***
****