11 kwietnia 2023

Rekompensata na rzecz żołnierza poszkodowanego w trakcie ćwiczeń.

W dniu 7 kwietnia 2023 r. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok zasądzający rekompensatę na rzecz klienta naszej kancelarii, który został poszkodowany w trakcie ćwiczeń wojskowych.

03 kwietnia 2023

Zadośćuczynienie za śmierć na treningu

29 marca 2023 r. przed Sądem Okręgowym w Warszawie, po jedenastu latach procesu, zapadł wyrok w sprawie, w której zadośćuczynienia domagała się rodzina chłopca zmarłego w wypadku na treningu szermierczym.

11 grudnia 2020

Rekompensata za poparzenie pacjenta

Ubezpieczyciel dobrowolnie wypłacił częściowe zadośćuczynienie i odszkodowanie za poparzenie pacjenta. Do poparzenia naszej Klientki doszło w znanej klinice zajmującej się medycyną estetyczną.

11 grudnia 2020

Zadośćuczynienie i odszkodowanie dla rowerzysty

W dniu 10 grudnia 2020 r. w jednej ze spraw prowadzonych przed Sądem Okręgowym w Krakowie został wydany wyrok dotyczący roszczeń naszego klienta wobec towarzystwa ubezpieczeniowego. Podstawą dochodzonych kwot był nietypowy wypadek.

14 października 2020

Wspieramy naszych klientów – sprawa o świadczenie pielęgnacyjne wygrana!

W ramach dodatkowej opieki prawnej dla jednej z klientek kancelarii, której kancelaria prowadzi dwie sprawy dotyczące błędów medycznych, udzielona została pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego.
Na prośbę klientki kancelaria BFP sporządziła..

29 sierpnia 2019

Wygrana kancelarii przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w sprawie dostępu do informacji publicznej

Klient kancelarii zwrócił się do Głównego Geodety Kraju z wnioskiem o udzielenie mu informacji publicznej związanej z realizacją jednego z projektów unijnych realizowanych przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii. Po wymianie korespondencji w sprawie,..

30 sierpnia 2018

Wypadek komunikacyjny - wysokie odszkodowanie

Dnia 30 sierpnia 2018 roku Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok w sprawie klientów Kancelarii BFP dotyczącej wypadku komunikacyjnego, na skutek którego doszło do zgonu męża powódki i ojca powoda.

20 czerwca 2018

Zadośćuczynienie za błąd przy porodzie dla dziecka i dla rodziców

Sąd Najwyższy w precedensowym wyroku z dnia 15.06.2018 r. (sygn. akt. ICSK 472/16) oddalił skargę kasacyjną pozwanego szpitala i utrzymał korzystny dla naszych Klientów wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie, mocą którego Sąd przyznał zadośćuczynienia w..

27 marca 2018

Zadośćuczynienie za krzywdę dla najbliższych

„Sąd może przyznać zadośćuczynienie za krzywdę osobom najbliższym poszkodowanego, który na skutek czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu” – postanowił 27 marca 2018 roku Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów (Uchwała..

22 października 2015

Zadośćuczynienie za mobbing [10.2015]

W dniu 22 października 2015 roku Sąd Okręgowy w Nowym Sączu ogłosił wyrok w sprawie, w której mąż i trzech synów tragicznie zmarłej - w styczniu 2010 roku - nauczycielki dochodzili od właściwej gminy zapłaty zadośćuczynienia za śmierć osoby najbliższej..