31 grudnia 2021

Skutki wypadku na stoku – ugoda

Ostatni dzień 2021 roku okazał się wyjątkowy dla naszego Klienta. W wyniku intensywnych negocjacji z ubezpieczycielem placówki medycznej Kancelaria BFP uzyskała korzystne warunki finansowe ugody pozasądowej, na której zależało Klientowi.
Sprawa dotyczyła Klienta, który uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach. Trafił następnie do szpitala, gdzie przeszedł zabieg zespolenia złamania podudzia z przemieszczeniem.

W trakcie hospitalizacji doszło do zakażenia miejsca operowanego i błędów w tracie dalszego leczenia tego zakażenia, co w efekcie doprowadziło do zapalenia kości i szpiku kostnego oraz konieczności resekcji 8,5 cm kości piszczelowej. W konsekwencji nasz Klient przeszedł aż 6 zabiegów operacyjnych, a do dziś zmaga się ze skautkami tego zakażenia.

W sprawie toczyło się postępowanie likwidacyjne, w którym ubezpieczyciel uznał swoją odpowiedzialność i wypłacił naszemu Klientowi dobrowolnie prawie 136.000,00 zł zadośćuczynienia i odszkodowania.

Dalsze negocjacje zakończyły się sukcesem, albowiem obie strony zaakceptowały pozasądowe rozwiązanie sporu i zawarły ugodę, na mocy której ubezpieczyciel placówki dopłacił dodatkowo naszemu Klientowi 80.000,00 zł zadośćuczynienia.

Sprawę prowadziły mec. Jolanta Budzowska oraz aplikantka radcowska Katarzyna Waszkiewicz-Lis.

Inne wygrane sprawy