mec. Dorota Kulig

Ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2012 roku. W tym samym roku rozpoczęłam aplikację radcowską. W 2016 roku zdałam państwowy egzamin zawodowy uzyskując tytuł radcy prawnego.

Od 5. roku życia uczyłam się grać na skrzypcach i na fortepianie. Ukończyłam Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II Stopnia im. F. Chopina w Krakowie, więc najbardziej oczywistym wyborem – dla mnie samej – powinna być decyzja o rozpoczęciu edukacji na Akademii Muzycznej. I taki był mój pierwotny plan, jednak… po recitalu dyplomowym zamknęłam futerał na skrzypce tylko na kilka dni, żeby przygotować się do egzaminu maturalnego… niestety skrzypce leżą sobie zamknięte do dnia dzisiejszego, ponieważ jednak w ostatniej chwili zdecydowałam się na studia prawnicze. Dlaczego? Sama nie wiem, ale z perspektywy czasu uważam, że to była bardzo dobra decyzja, gdyż praca radcy prawnego daje mi ogromną satysfakcję.

Dołączyłam do Kancelarii BFP w 2012 roku, tuż po uzyskaniu przeze mnie dyplomu ukończenia studiów prawniczych. Od początku mojej pracy spotkałam się z wieloma interesującymi sprawami, począwszy od spraw dotyczących technologii wykonania betonu lotniskowego, czy też odwiertów geotermalnych, poprzez sprawy związane z prawem wekslowym, kończąc na odszkodowaniach za błędy medyczne. Obecnie świadczę doradztwo prawne zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych.