Katarzyna Waszkiewicz-Lis

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2020 r. otrzymałam tytuł magistra Prawa broniąc pracę magisterską w Zakładzie Bioetyki i Prawa Medycznego UJ.

W dzieciństwie marzyłam o byciu prawnikiem, obserwując pracę siostry, u boku której dorastałam. Będąc na studiach prawniczych i słuchając na co dzień opowieści ze studiów medycznych swojego przyszłego męża, postanowiłam włączyć się w działalność Koła Naukowego Prawa Medycznego UJ. W okresie od września 2017 roku do października 2020 roku pełniłam w nim funkcję przewodniczącej. Działalność w Kole nauczyła mnie przede wszystkim odpowiedzialnego wykonywania obowiązków oraz sprawnej organizacji czasu i pracy. Reprezentując Koło miałam także możliwość organizowania i uczestnictwa w konferencjach naukowych związanych z tematyką prawa medycznego, dzięki czemu stale poszerzałam swoją wiedzę teoretyczną. W ten sposób moje zainteresowanie szybko zamieniło się w pomysł na wymarzoną pracę.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w Kancelarii Domański Zakrzewski Palinka sp.k. w Warszawie. Praca w dynamicznie rozwijającym się zespole w praktyce Life Sciences pozwoliła mi poznać praktyczny wymiar nabywanej wiedzy. Ponadto, uczestniczyłam w pracach nad Kodeksem branżowym dla sektora ochrony zdrowia oraz ogólnopolską kampanią społeczną „RODO dla pacjenta”. Miałam również okazję współpracować z Fundacją MY Pacjenci przy przygotowywaniu poradnika dla pacjentów. W październiku 2019 roku rozpoczęłam pracę w Kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Radcowie Prawni. Należąc do działu specjalizującego się w prowadzeniu spraw dotyczących błędów medycznych zyskałam nowe możliwości rozwoju zawodowego i przekonałam się jak wiele satysfakcji może dawać praca.

Czas wolny lubię spędzać w gronie rodziny i przyjaciół, a najlepszą formą aktywnego wypoczynku są dla mnie – gra w squasha i bieganie, a w miesiąc zimowych jazda na nartach.