W dniu 30 października 2020 r. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok w sprawie jednego z naszych Klientów – poszkodowanego na skutek błędu diagnostycznego. Sprawa dotyczyła błędnego rozpoznania histopatologicznego.
W dniu 19 czerwca 2020 r. Sąd Okręgowy w Krakowie rozpoznał sprawę jednej z naszych Klientek – poszkodowanej na skutek błędnej, fałszywie pozytywnej diagnozy nowotworu złośliwego.
Pacjent, młody mężczyzna, poddał się zabiegowi wycięcia niepokojącej zmiany na nodze. Wycinek został oddany do badania histopatologicznego.
W 2013 roku powódka, u której w badaniach obrazowych wykryto guza oczodołu była operowana; celem operacji było usunięcie masy guza i upewnienie się, czy nie był on zmianą złośliwą.
W dniu 10 grudnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wydał wyrok, którym uchylił dwie niekorzystne dla naszego Klienta decyzje inspekcji sanitarnej o braku podstaw do stwierdzenia choroby zawodowej u jego zmarłej żony.
Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał w całości wyrok Sądu Okręgowego w Toruniu z sierpnia 2011 r., podzielając tym samym stanowisko powódki, reprezentowanej przez kancelarię Budzowska Fiutowski i Partnerzy. Warto przypomnieć, że sprawa ma charakter wyjątkowy...
Sąd Apelacyjny w Krakowie wyrokiem z dnia 23 kwietnia 2012 r. utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie wydany 18 czerwca 2011 r. Tym samym kilkadziesiąt pacjentek i członkowie rodzin zmarłych pacjentek doczekały się wreszcie momentu, kiedy zostaną..
W 2008 roku klientka kancelarii poddała się zabiegowi operacyjnemu hemoroidektomii. Operacja przebiegła bez komplikacji, jednak personel medyczny placówki medycznej nie poinformował pacjentki o przesłaniu usuniętego materiału operacyjnego do badania histopatologicznego,..
Zakażenie wirusem żółtaczki typu C (HCV) było przedmiotem rozważań sądów w sprawie, w której w dniu 16 września 2010 r. zapadł ostateczny wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Poszkodowany pacjent został zarażony wirusem HCV, prawdopodobnie podczas jednego..